MOS2CT52A751J
KOA
KOA MOS2CT52A751J
image shown is a representation only
MOS2CT52A751J
Description: MOS2C 750R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO0414750R5% Rutronik No.: WMO2806 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
750 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
12 mm
Diameter
4 mm