MOS2CT52A271J
KOA
KOA MOS2CT52A271J
image shown is a representation only
MOS2CT52A271J
Description: MOS2C 270R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO0414270R5% Rutronik No.: WMO2771 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
270 Ω
Package
0414
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
12 mm
Diameter
4 mm