MOS2CT52A122J
KOA
KOA MOS2CT52A122J
image shown is a representation only
MOS2CT52A122J
Description: MOS2C 1,2K 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO04141,2K5% Rutronik No.: WMO2791 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
1,2K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
12 mm
Diameter
4 mm