MOS2CN17TEB390J
KOA
KOA MOS2CN17TEB390J
image shown is a representation only
MOS2CN17TEB390J
Description: MOS2C 39R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO041439R5% Rutronik No.: WLR4254 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0414 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
39 Ω
Package
0414
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
12 mm
Diameter
4 mm
Wire diameter
0.8 mm