MOS1CT52A391J
KOA
KOA MOS1CT52A391J
image shown is a representation only
MOS1CT52A391J
Description: RLF1S 390R 5% 1,0W 0309 Supplier: KOA Matchcode: MO0309390R5% Rutronik No.: WMO2700 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
390 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9 mm
Diameter
3 mm