MOS1CT52A181J
KOA
KOA MOS1CT52A181J
image shown is a representation only
MOS1CT52A181J
Description: MOS1C 180R 5% 1W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO0309180R5% Rutronik No.: WLR3116 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
180 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9 mm
Diameter
3 mm