MOS1CT52A100J
KOA
KOA MOS1CT52A100J
image shown is a representation only
MOS1CT52A100J
Description: MOS1C 10R 5% 1W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO030910R5% Rutronik No.: WMO2702 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
9 mm
Diameter
3 mm