MOS1/2CT52A272J
KOA
KOA MOS1/2CT52A272J
image shown is a representation only
MOS1/2CT52A272J
Description: MOS1/2C 2,7K 5% 0,5W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO03092,7K5% Rutronik No.: WLR4035 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,7K Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.2 mm
Diameter
2.5 mm