HPC5C150K
KOA
KOA HPC5C150K
image shown is a representation only
HPC5C150K
Description: HPC5C 15R 10% 5W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC084415R10% Rutronik No.: WLR4586 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: 0844 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
15 Ω
Package
0844
Res.tolerance
10 %
Power rating
5 W
Max.oper.volt.
550 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
44 mm
Diameter
7.5 mm
Wire diameter
1 mm