HPC1CT631R472K
KOA
KOA HPC1CT631R472K
image shown is a representation only
HPC1CT631R472K
Description: HPC1C 4,7K 10% 1W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC05164,7K10% Rutronik No.: WMO2677 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 package: 0516 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,7K Ω
Package
0516
Res.tolerance
10 %
Power rating
1 W
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
16 mm
Diameter
4.5 mm