CFS1/4CT52R562J
KOA
KOA CFS1/4CT52R562J
image shown is a representation only
CFS1/4CT52R562J
Description: CFS1/4C 5,6K 5% 0,25W Supplier: KOA Matchcode: CF02045,6K5% Rutronik No.: WLR3305 Unit Pack: 5000 MOQ: 20000 package: 0204 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
5,6K Ω
Package
0204
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
3.2 mm
Diameter
1.4 mm