CFS1/2CT52A471J
KOA
KOA CFS1/2CT52A471J
image shown is a representation only
CFS1/2CT52A471J
Description: CFS1/2 470R 5% 0,5W Supplier: KOA Matchcode: CF0207470R5% Rutronik No.: WLR4027 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
470 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.85 mm