CFPS1/2CT52A102J
KOA
KOA CFPS1/2CT52A102J
image shown is a representation only
CFPS1/2CT52A102J
Description: CF1/2 1K 5% 0,5W Supplier: KOA Matchcode: CF03071K5% Rutronik No.: WLR3884 Unit Pack: 2000 MOQ: 8000 package: 0307 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1K Ω
Package
0307
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.85 mm