CF1/4CT52A8R2J
KOA
KOA CF1/4CT52A8R2J
image shown is a representation only
CF1/4CT52A8R2J
Description: CF1/4C 8,2R 5% 0,25W Supplier: KOA Matchcode: CF02078,2R5% Rutronik No.: WLR3999 Unit Pack: 2000 MOQ: 22000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
8.2 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.1 mm
Diameter
2.3 mm