CY7C1470V25-200BZI
INFINEON
INFINEON SP005642427
image shown is a representation only
CY7C1470V25-200BZI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
72Mbit
Organisation
2Mx36
Access Time
3.0 ns
U(cc)
2.5 V
Package
FBGA165
Cycle Time
200 MHz
U(cc) max
2.63 V
U(cc) min
2.38 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C