CY7C1441KV33-133AXI
INFINEON
CY7C1441KV33-133AXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
36Mbit
Organisation
1Mx36
Access Time
6.5 ns
U(cc)
3.3 V
Package
QFP100
Cycle Time
133 MHz
U(cc) max
3.63 V
U(cc) min
3.14 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C