CY7C1061GE30-10ZXI
INFINEON
CY7C1061GE30-10ZXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
16M bit
Organisation
1Mx16
Access Time
10 ns
U(cc)
3.0 V
Package
TFSOP48
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C