CY7C1041G30-10ZSXI
INFINEON
CY7C1041G30-10ZSXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
4M bit
Organisation
256Kx16
Access Time
10 ns
U(cc)
3.0 V
Package
TSOP44
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
Package width
11.049 mil
I(cc)
45 mA
Stdby cur.I(Q)
8000 mA