CY7C1019DV33-10VXI
INFINEON
CY7C1019DV33-10VXI
Description: SRAM 1Mb 10ns 3.3V 128Kx8 Fat Async Supplier: INFINEON Matchcode: CY7C1019DV33-10VXI Rutronik No.: ICRAM6043 Unit Pack: 1150 MOQ: 1150 package: SOP32 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
1M bit
Organisation
128Kx8
Access Time
10 ns
U(cc)
3.3 V
Package
SOP32
U(cc) min
3.0 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C