CY62177EV30LL-55BAXI
INFINEON
CY62177EV30LL-55BAXI
Description: LP SRAM 32Mb x16 55ns FBGA48 3V Supplier: INFINEON Matchcode: CY62177EV30LL-55BAXI Rutronik No.: ICRAM6021 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: FBGA48 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
32M bit
Organisation
2Mx16
Access Time
55 ns
U(cc)
3.0 V
Package
FBGA48
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C