HFE82V-150D/12-HL5
HONGFA
HONGFA 45887540076
image shown is a representation only
HFE82V-150D/12-HL5
Description: POWER Screw 1NO 150A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82V150D12HL5 Rutronik No.: REL9448 Unit Pack: 60 MOQ: 60 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
5500 mW
Switch current
150 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
450 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
78.7 mm
Width
38 mm
Height
72 mm