HF49FD/024-1H12F
HONGFA
HONGFA 45274400061
image shown is a representation only
HF49FD/024-1H12F
Description: POWER THT 1NO 5A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF49FD024H12F Rutronik No.: REL10400 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2700 Ohm
P(N) coil
180 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
20 mm
Width
5 mm
Height
12.5 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm