HF165FD-50/12-ZTFV
HONGFA
HONGFA 45789130018
image shown is a representation only
HF165FD-50/12-ZTFV
Description: POWER THT 1CO 50A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF165FD5012ZTFV Rutronik No.: REL10761 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
120 Ohm
P(N) coil
1200 mW
Switch current
50 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AgSnO2
Switch freq.
0 MHz
Length
32.2 mm
Width
27.5 mm
Height
20.4 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Flux
Diameter
0 mm