HF165FD/12-ZY1STF
HONGFA
HONGFA 45286720021
image shown is a representation only
HF165FD/12-ZY1STF
Description: POWER THT 30A 1CO 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF165FD12ZY1STF Rutronik No.: REL9855 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
32.2 mm
Width
27.5 mm
Height
20.4 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm