HF140FF/060-2HSWT
HONGFA
HONGFA 45284050648
image shown is a representation only
HF140FF/060-2HSWT
Description: POWER THT 12A 2NO 60DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF140FF0602HSWT Rutronik No.: REL9532 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
60 V
Coil resistance
4500 Ohm
P(N) coil
800 mW
Switch current
12 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
13 mm
Height
26.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm