HF115FK/24-Z3T
HONGFA
HONGFA 45286570043
image shown is a representation only
HF115FK/24-Z3T
Description: POWER THT 1CO 16A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK24Z3T Rutronik No.: REL10658 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
No. of coils
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm