HF115FK/12-Z33
HONGFA
HONGFA 45286570385
image shown is a representation only
HF115FK/12-Z33
Description: POWER THT 12DC 1CO 16A GWT Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK12Z33 Rutronik No.: REL10714 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm