HF115FK/12-2Z43
HONGFA
HONGFA 45286590072
image shown is a representation only
HF115FK/12-2Z43
Description: POWER THT 2CO 10A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK122Z43 Rutronik No.: REL9906 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm