HF115F-I/012-1H3A
HONGFA
HONGFA 45285075020
image shown is a representation only
HF115F-I/012-1H3A
Description: POWER THT 12DC 1NO 16A INRUSH Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FI0121H3A Rutronik No.: REL10874 Unit Pack: 20 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
No. of coils
1
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm