HF115F/024-2ZS4BF
HONGFA
HONGFA 45285073933
image shown is a representation only
HF115F/024-2ZS4BF
Description: Power THT 2CO 24DC 8A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0242ZS4BF Rutronik No.: REL10803 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Chg.over
2
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
250 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
7.55 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm