HF115F/024-2ZS4B
HONGFA
HONGFA 45285073770
image shown is a representation only
HF115F/024-2ZS4B
Description: Power THT 2CO 24DC 8A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0242ZS4B Rutronik No.: REL10244 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Chg.over
2
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm