HF115F/024-1H3A
HONGFA
HONGFA 45285075317
image shown is a representation only
HF115F/024-1H3A
Description: Power Relay THT 1NO 24V 16A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0241H3A Rutronik No.: REL8685 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 20 Packaging: TUBE
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Package
20
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV