HF115F/012-2Z4A
HONGFA
HONGFA 45285074069
image shown is a representation only
HF115F/012-2Z4A
Description: POWER THT 12DC 8A 2CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0122Z4A Rutronik No.: REL9469 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm