HF115F/012-1ZS1AF
HONGFA
HONGFA 45285074025
image shown is a representation only
HF115F/012-1ZS1AF
Description: POWER THT 12DC 12A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0121ZS1AF Rutronik No.: REL9413 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
12 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm