HF115F/012-1Z3AF
HONGFA
HONGFA 45285074480
image shown is a representation only
HF115F/012-1Z3AF
Description: Power THT 12DC 1CO 16A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0121Z3AF Rutronik No.: REL10270 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
163 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm