AS6C4008-55PCN
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C4008-55PCN
image shown is a representation only
AS6C4008-55PCN
Density
4M bit
Organisation
512Kx8
Package
DIP32
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
0 °C
Permis.T(A) max
70 °C