USB-AP-S-RA-SMT-H2-LP-30
ADAM TECH
USB-AP-S-RA-SMT-H2-LP-30
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
04
Contact pitch
N/A mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
SCREW
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.50 A
Voltage rating
30 V
Series
A-USB
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
80 °C
Family
USB
Brand
USB-TYPE-A
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BULK
Country
China
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ASSMANN WSW
ASSMANNWSW A-USBSA
A-USBSA
Electromechanical Components
  • USB Type-A R/A THT
  • Packaging: BULK
Topseller
Amphenol CS
AMPH CS 73725-0110BLF
73725-0110BLF
Electromechanical Components
  • USB Type-A 2.0 Upright THT...
  • Packaging: TUBE
Topseller
Amphenol CS
AMPH CS GSB11121KEU
GSB11121KEU
  • USB Type-A 2.0 STR THT 2,7 MM