HDL15-SL-A
ADAM TECH
HDL15-SL-A
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
15
Contact pitch
2.29 mm
Number of rows
03
Contact style
FEMALE
Termin.style
THR
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
HDL15
Oper.temp.min.
-00 °C
Oper.temp.max.
-00 °C
Family
DSUB-HD
Brand
DSUB
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BULK
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ASSMANN WSW
ASSMANNWSW A-DF 15 A/KG-T2S
A-DF 15 A/KG-T2S