ESF-200A02-AAO040
ADAM TECH
ESF-200A02-AAO040
Description: ENERGY SORAGE STR 5mm ORANGE Supplier: ADAM TECH Matchcode: ESF200A02AAO040 Rutronik No.: CONN20208 Unit Pack: 27 MOQ: 54 Packaging: TRAY
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
01
Contact pitch
0.00 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
_OTHER
Contact plating
SILVER
Orientation
STRAIGHT
Current rating
200 A
Voltage rating
1500 V
Series
ESF
Oper.temp.min.
-40 °C
IP Code
IP67 mated
Oper.temp.max.
125 °C