25SH-K3-07-TS-NP-T/R
ADAM TECH
25SH-K3-07-TS-NP-T/R
Description: 07P WTB PITCH 2,50 mm Supplier: ADAM TECH Matchcode: 25SHK307TSNPTR Rutronik No.: CONN10412 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 Packaging: BULK
No.of contacts
07
Contact pitch
2.50 mm
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C