125SH-B-10-TR-SMT-T/R
ADAM TECH
125SH-B-10-TR-SMT-T/R
Description: 10P MALE HEADER SHROUDED 1,25mm PCB Supplier: ADAM TECH Matchcode: 125SHB10TRSMTTR Rutronik No.: CONN12895 Unit Pack: 1500 MOQ: 3000 Packaging: INDIVIDUAL
No.of contacts
10
Contact pitch
1.25 mm
Contact style
_OTHER
Contact plating
BRASS
Orientation
_OTHER
Current rating
0.00 A
Voltage rating
00 V
Oper.temp.min.
+05 °C
Oper.temp.max.
100 °C