125CTG-B-G-R
ADAM TECH
ADAM TECH 125CTG-B-G-R
image shown is a representation only
125CTG-B-G-R
Description: 01P TERMINAL 1,25MM AWG 28-32 Supplier: ADAM TECH Matchcode: 125CTGBGR Rutronik No.: CONN19807 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
01
Contact pitch
1.25 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
CRIMP
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
N/A A
Voltage rating
N/A V
Series
125CTG
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C