125CH-G-04
ADAM TECH
125CH-G-04
Description: 30P HOUSING 1,25mm 1R BEIGE Supplier: ADAM TECH Matchcode: 125CHG04 Rutronik No.: CONN9977 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: BAG
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
30
Contact pitch
1.25 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
CRIMP
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Series
125CH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C