SR2010MK-072K2L
YAGEO
YAGEO SR2010MK-072K2L
image shown is a representation only
SR2010MK-072K2L
Description: PS2010 2,2K 20% 0,75W PULSE/SURGE Supplier: YAGEO Matchcode: RC20102,2K20% Rutronik No.: WRC51170 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 2010 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,2K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
20 %
Power rating
0.75 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
150 V
Spec.features
PULS/SURGE
Min.oper.temp.
-55 °C