RT0805BRD07330RL
YAGEO
YAGEO RT0805BRD07330RL
image shown is a representation only
RT0805BRD07330RL
Description: RT0805 330R 0,1% 0,125W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: TF0805330R0,1% Rutronik No.: WPR2558 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
330 Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C