RT0805BRC0720KL
YAGEO
YAGEO RT0805BRC0720KL
image shown is a representation only
RT0805BRC0720KL
Description: RT0805 20K 0,1% 0,125W TK15 Supplier: YAGEO Matchcode: TF080520K0,1% Rutronik No.: WPR1407 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
20K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C