RT0603FRE073K6L
YAGEO
YAGEO RT0603FRE073K6L
image shown is a representation only
RT0603FRE073K6L
Description: RT0603 3,6K 1% 0,1W TK50 Supplier: YAGEO Matchcode: TF06033,6K1% Rutronik No.: WRC48841 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
3,6K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C