RT0603BRD07470KL
YAGEO
YAGEO RT0603BRD07470KL
image shown is a representation only
RT0603BRD07470KL
Description: RT0603 470K 0,1% 0,1W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: TF0603470K0,1% Rutronik No.: WPR1259 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
470K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C