RT0603BRC1047KL
YAGEO
YAGEO RT0603BRC1047KL
image shown is a representation only
RT0603BRC1047KL
Description: RT0603 47K 0,1% 0,1W TK15 Supplier: YAGEO Matchcode: TF060347K0,1% Rutronik No.: WRC44530 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C