RC0603JR-073R9L
YAGEO
YAGEO RC0603JR-073R9L
image shown is a representation only
RC0603JR-073R9L
Description: RC0603 3,9R 5% 0,1W TK200 Supplier: YAGEO Matchcode: RC06033,9R5% Rutronik No.: WRC32685 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
3.9 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C